AJSHINO ORO

(Albanie)          

O, moj bukuroshe
Synin kur t'a pash
At' ditė kur kalojshe
Dy-tri fjalė t'i thash
Hajde shpirto ti
Hajde shpirti im
Se pa ty jeta
M'asht e shprasėt gjithėni
(Nuk me ka kuptim)
Dy-tri fjal tė ėmbėla
Per dashnin e zjarrt,
s'bashku me tė thana
Dhe zemrėn t'a dhash

Source : Heuvel Top.

TEXTES ALBANIE            TEXTES